Merhabalar,

 

Bugün bloğumuzda müşterilerimizden gelen kiwano meyvesi, kırmızı kiraz acı biber ve kristal elma salatalığı fotoğraflarını paylaşacağız ve bu ürünler hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Fotoğraflar için Gaziantep'den Mustafa beye ve Adana Ceyhan'dan Zülfü beye çok teşekkür ediyoruz. 

 

Kiwano Meyvesi, üzerinde bulunan çıkıntılardan dolayı boynuzlu kavun olarak geçen meyve türüdür. Salatalık ve limon karışımızı tada sahiptir. Hem direkt taze olarak veya meyve suyu olarak tüketilmek için uygun türdür. Meyve başta yeşil renkt olup olgunlaştıkça koyu portakal renge döner. Kiwano tohumları salatalık tohumuna benzer görünüştedir, Tohumdan yetiştirmesi kolaydır.


 


Kırmızı Kiraz Acı Biber, hafif acılığa sahip Şili acı biber türüdür. Taze olarak tüketilmesinin yanında özellikle içini peynirle doldurarak hazırlanan aperatiflerden dolayı yetiştirilir. Gevrek ve lezzetli bir yapıya sahiptir. Başta yeşil olan biberler olgunlaştıkça kırmızı renge dönerler. Yetiştirilirken dahi güzel görüntü sergilerler.


 Kristal Elma Salatalık, fotoğraflarını paylaştığımızda genellikle ilk kez gördüklerini söyleyen müşterilerimiz oluyor. Her ne kadar çok bilinmese de tohum dünyası'nda bulunan diğer türler gibi gelenekseldir. Yumuşak ve çok lezzetli tada sahiptir. Boyları 8 cm'ye kadar ulaşabilen salatalıklar verir.


 Tohum Dünyası olarak sadece doğada bulunan özel türlere ait tohum çeşitlerinin satışını yapıyoruz. Müşterilerimizden gelen fotoğraflar bizi fazlasıyla mutlu etmektedir. Bu sayede firmamızı tercih eden müşterilerimizde alacakları tohumlardan çıkacak ürünleri görme şansı bulmaktalar. Fotoğraflar geldikçe paylaşımlara devam edeceğiz. Bloğumuzda eski sayfalarda da müşteri fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

 

www.tohumdunyasi.com.tr

 

Doğru tohum, doğru ürün.