Blog Kategoriler

E-Bülten Aboneliği

Gökkuşağı Gül Tohumu Gerçeği

2017-11-06 21:18:38 2 Tarafından: Tohum Okunma: 8751

Merhaba,

Bugün bloğumuzda Dünya'da ve ülkemizde olmaması gerektiği halde oldukça popüler olan Gökkuşağı  Gül Tohumu gerçeğinden bahsedeceğiz. 


Aslında farklı bir konuda yazacaktık fakat bu konuda çok soru alıyoruz ve sizleri bilgilendirmeyi borç biliyoruz.


Öncelikle gül hemen hemen her kesin beğenisini kazanan yıllar geçse dahi değerinden hiçbir şey kaybetmeyen bir bitki türüdür. Daha önce kırmızı,beyaz,sarı gibi renklere sahip olan gül bitkisi günümüzde gökkuşağı, yeşil, mor, siyah ve daha bir çok ilgi çekici renk ile karşımıza çıkıyor. Resimlere baksanız hepsi ayrı güzel ve bahçelerimizde yetiştirmek isteyeceğimiz güzellikteler.


Fakat ne yazık ki  gökkuşağı ve diğer renkteki gül bitkilerine ait tohumlar gerçek hayatta var olmayan, tamamıyla insanları aldatmaya yönelik hazırlanmış fotoğraflarla satışa sunulan tohumlardır. İlk olarak Çin'den çıkan ve zamanla tüm dünyaya yayılan bu tohumlar halen çok fazla talep görüyor. Alınan tohumlar eğer ki çimlense bile (gül'ü tohumdan yetiştirmek çok zordur) karşınıza muhtemelen kırmızı veya doğada var olan renklerden biri çıkacaktır. Dünya'da bu tohumlardan mağdur olan ne yazık ki bir çok yetiştirici var ve muhtemelen mağduriyet devam edecek gibi görünüyor.


Tohum Dünyası olarak tüm yetiştiricilere tavsiyemiz fantezi bitki türlerine ait tohumlardan uzak durmalarıdır. Nereden alırsanız alın eğer ki bilmediğiniz bir türse internette var olan bir tür olup olmadığını araştırınız. 


Güzel günler dileklerimizle...


Tohum DünyasıYorumlar

Yorum Yaz

Tohum Dünyası 2017. Tüm hakları saklıdır.

Twitter

İletişim

Konum Bilgilerimiz

Kozyatağı Oyak Sitesi C Grubu No: 16/1

05057742946 (09:00-18:00)