Solucan GübresiSolucan Gübresi


Merhabalar,

Bugün bloğumuzda solucan gübresi ile ilgili genel bilgiler vereceğiz.

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir:

Solucan gübresi kırmızı kaliforniya solucanları tarafından üretilir. Solucanların sindirim sistemlerinde bulunan enzimler ve solucanların bağışıklık sisteminde bulunan sölom sıvısı, fermente hayvan dışkısını sindirirken gübreye geçer. Bu sayede sağlıklı solucan gübresi üretilir.

Solucan gübresi doğal bir ürün olmasından dolayı özellikle organik tarımla uğraşan yetiştiriciler tarafından tercih edilmeye başlamıştır ve gün geçtikçe daha fazla yetiştirici tarafından kullanılmaya başlanmıştır.


Tohum dünyası olarak katı ve sıvı solucan gübresi satışı yapmaktayız. İki türünde paketleri standartlara uygundur ve kooperatif tarafından üretilen orjinal ürünlerdir. Solucan Gübresi kooperatifi Türkiye'de tek üretim ve lisans tescil belgesine sahip üreticidir ve bakanlık onaylı ilk kurumdur.

Solucan gübresinde özellikle paketli ürün almak çok önemli çünkü solucan gübresi yerine başka ürünlerin satılması söz konusu. Solucan gübresi aldıysanız ve paketi açtığınızda kötü bir koku geldiyse aldığınız üründe sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

Solucan Gübresinin kullanım avantajları nelerdir?

-Tohum ekiminden itibaren her dönemde ve her bitki türünde kullanılabilir. İnorganik gübrelerin tohum ekimi aşamasında filizleri yakmasından dolayı kullanımını önermiyoruz. Fakat Solucan Gübresini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Solucan Gübresi tohumların çimlenme oranını ve alınan mahsul miktarını arttırır, daha erken hasat yapılmasına olanak verir.

-Zengin olmayan toprak türlerinde topraktaki organik madde miktarını arttırarak tarıma elverişli hale getirir.

-Hava değişimlerinde bitkinin korumasına yardımcı olur.

-Toprağın ph değerini düzenler.

-Toprakta bulunan zararlılara karşı etkilidir.

-Toprağın su tutma kapasitesini arttırır.

-Daha lezzetli ürünler yetiştirmenize olanak sağlar.

-%100 organiktir ve katkı maddesi içermez.

-Doğa dostudur. İnorganik gübreler gibi toprakta tuz oluşumuna sebep olmaz.

-Kokusunun az olmasından dolayı diğer gübre türleri gibi kullanırken rahatsız etmez.

www.tohumdunyasi.com.tr

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.