Hercai Menekşe Tohumu

Hercai Menekşe Tohumu,

Merhabalar,

Bugün bloğumuzda bahçelerimizin rengarenk çiçek türlerinden biri olan Hercai Menekşe bitkisi, herci menekşe tohumu ile ilgili genel bilgiler vereceğiz.

Hercai Menekşe Genel Bilgiler: Menekşegiller ailesine ait bir tür olan Hercai Menekşenin dünya üzerinde 400-500 ayrı türü bulunmakla beraber yetiştiriciler tarafından da en fazla tercih edilen çiçekli bitki türlerindendir. Hercai menekşe tohumdan kolay yetişmesi, kısa sürede çiçeklenmesi ve soğuk havalara dahi dayanabilmesi, sürekli güneş ışığına ihtiyaç duymaması ve saksı yetiştiriciliği için de uygun bir tür olmasından dolayı bitkiseverlerin yetiştirmekten keyif aldığı bir türdür. Bize yetiştiriciler tarafından kış bitkisi önerisi geldiğinde ilk sırada her zaman Hercai Menekşeyi tutmaktayız.

Hercai menekşe özellikle serin ve soğuk havalar için ideal bir bitki türüdür. Hercai menekşe tohumu ekimine havalar ısınmadan, dondurucu soğuklardan hemen sonra iç mekanda başlanabilir. Hercai menekşe tohumları çimlenme için karanlığa ihtiyaç duyduğundan dolayı tohumların üzeri ekildikten sonra tamamen toprakla kaplanmalıdır.Bahar mevsiminde sıcaklıkların arttığı dönemde bitki sürekli yakıcı güneş ışığına maruz kalmayacak bir alanda yetiştirilmelidir. Böyle durumlarda bol su vermek faydalı olacaktır. Kış yetiştiriciliğinde de tam tersi fazla sulama bitkinin ölmesine sebep olacağından toprağın durumu kontrol edilerek aşırı sulamadan kaçınılmalıdır.

Bunlarla birlikte hercai menekşe çok uzun çiçek açma dönemine sahiptir. İç mekanda yetiştirmeye uygundur. İç mekanda yetiştirildiğinde kokuları daha yoğun hissedilmektedir.

Hercai menekşeler kendi kendini tohumlayan bitki türüdür. Yani sizin tohum ekmenize gerek kalmadan tohum döker ve bir sonraki sezonda o tohumlar çimlenir ve çiçeklenirler. Bitkinin ölen çiçeklerini temizlemek çiçeklenmeyi arttıracaktır.

Tohum Dünyası olarak hercai menekşe ailesinin en nadide türlerinden olan Johnny jump up 3 renk hercai menekşe ve isviçre dev hercai menekşe türlerine ait tohumların satışını yapmaktayız. Johnny jump up hercai menekşe türü daha küçük çiçeklere sahip olmakla beraber çok yoğun çiçek açmasından dolayı özellikle saksı yetiştiriciliğinde çok güzel görüntü sergilemektedir. İsviçre dev hercai menekşe türünün çiçekleri diğer hercai menekşe türlerine göre daha büyüktür ve karışık renk çiçek açarlar.

www.tohumdunyasi.com.tr

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.