Domates TohumuDomates Tohumu,


Merhabalar,

Bugün bloğumuzda Tohum Dünyası'nda satışını yaptığımız domates tohumlarıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Domates hemen hemen herkesin sevdiği ve günün her saatinde taze veya yemeklerde kullanarak tükettiği meyvelerden biridir. (Domates sebze olarak bilinsede aslında meyve olarak geçen bir türdür bunuda ayrıca belirtelim:) Mesela sabahları peynirin yanında söğüş olarak koyacağımız domates hem ferahlatır hem de sağlığımıza bir çok fayda sağlar. Domates antioxidan özelliğinin yanı sıra vitamin ve mineraller açısından da çok zengin bir meyvedir. Kemik erimesine, şeker hastalığına, kanserden korunmaya, kalbimize ve sayamayacağımız bir çok faydası bulunan domatesi özellikle çiğ olarak tüketmenizi öneriyoruz.

Tohum Dünyası olarak 12 senedir bir çok türde domates tohumu satışı yapmaktayız. Siyah domates tohumu, pembe domates tohumu, sarı domates tohumu, beyaz domates tohumu, kırmızı biftek domates tohumu ve daha bir çok türde domates tohumunu Tohum Dünyası'nda bulabilirsiniz. Kendi ürününü kendi yetiştirmek isteyen yetiştiriciler domates türlerine her geçen sene daha fazla talep göstermektedir.

Peki Tohum Dünyası'nda satılan domates tohumlarının ne farkı var? Öncelikle diğer sebze türleri gibi domates türlerine ait tohumlarda geleneksel yani ata tohumdur. Kökenleri 100 yıldan daha eskiye dayanan ve halen dünya genelinde popüler olan türlerin satışına önem veriyoruz. Neden ata tohum satışı yapıyoruz, hibrit tohum satışına yer vermiyoruz? Bununla ilgili blog sayfamızda detaylı bir yazı hazırladık fakat burada da kısaca değinecek olursak, biz daha sağlıklı, daha lezzetli ve tekrar tohum alınabilecek ürünleri yetiştirilmesine, hibrit tohumdan bir sezonda alınacak yüksek mahsule tercih ediyoruz. Kısaca her zaman ata tohum diyoruz.

Bununla birlikte Tohum Dünyası'nda satılan tohumların hepsi kontrollüdür. Bilinmedik yerlerden ne çıkacağı belli olmayan israil veya çin tohumlarına kesinlikle satışlarımızda yer vermiyoruz.  Kimi müşterilerimiz özellikle domates tohumu adetlerimizi az buluyorlar fakat özel tohumlar getirttiğimizden dolayı tohumlar bize de adetli olarak gelmektedir. Kiloyla ucuza satın alabileceğimiz tohumlar yerine pahalı ve adetle getirtebileceğimiz tohumları tercih ediyoruz. Fakat o az adet denilen tohumlardan bir müşterimiz aşağıda bulunan fotoğraftaki domatesleri üretmiştir.

Tohum Dünyası olarak tohumlarımızı her sezon yeniliyoruz. Domates tohumlarının dayanma süreleri uygun saklama koşullarında en az 5-6 sene olsa dahi her ne kadar sezon sonunda stoklarımız neredeyse tükenmiş de olsa tohumları kullanmayıp yeni gelen tohumların gönderimini yapıyoruz. Asla yüksek stoklarda ürün getirtmiyoruz ve beklemiş tohumlar göndermiyoruz.

Son olarak satışını yaptığımız tohumlardan aldığınız ürünün çıkacağını garanti ediyoruz. Blog sayfalarımızda Tohum Dünyası tarafından satışı yapılan tohumlardan yetişen domates, diğer sebze ve çiçek türlerine ait müşteri fotoğraflarımıza ulaşabilirsiniz.


Saygılarımızla,

www.tohumdunyasi.com.tr

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.